
Loading...
Co to znaczy dobre zdjęcie? Czy zdjęcie poprawne techniczne jest już „dobre”? Czego trzeba jeszcze? Kto decyduje czy zdjęcie jest dobre - klient przedstawiony na zdjęciu? Liczba lajków na Instagramie? Publikacja na portalu Kavyar? A może nagroda na konkursie fotograficznym? Te i inne zagadnienia zostaną poruszone podczas debaty między trzema fotografami związanymi ze środowiskiem akademickim: prof. Krzysztofem Jabłonowskim, prof. Czesławem Chwiszczukiem i dr Rafałem K. Warzechą.
Fotograf, grafik, profesor akademicki, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; doktor habilitowany sztuki filmowej w dziedzinie fotografii PWSFTiT w Łodzi; stypendysta Salisbury College of Art w UK (certyfikat PQE z dziedziny fotografii). Prowadzi Pracownie Fotografii na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W roku 2009 uhonorowany nagrodą Rektora ASP w Warszawie za osiągnięcia artystyczne, dydaktyczne i organizacyjne. Jego zdjęcia były nagradzane w konkursach fotograficznych m.in: Umbra International Photography Competition; Monochrome Awards; (Mifa) International Foto Awards; Photograph of the Year 2015 australijskiego Better Photography Magazine; (IPA) International Photography Awards. Zdjęcia Krzysztofa Jabłonowskiego były prezentowane na wystawach m.in: w Galerii White Box w Australii; w Sala Congressi a Fusine di Zoldo Alto, we Włoszech; w Kurukshetra University, Haryana, w Indiach; w Muzeum Narodowym, w Galerii Arboretum w Warszawie; w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy; w Muzeum Narodowym w Szczecinie; w Pałacu Sztuki, w Krakowie; w Muzeum Plakatu w Wilanowie; w Małej Galerii ZPAF, w Galerii Obserwacja w Warszawie.
Twórczo wypowiadam się w fotografii, filmie, działaniach multimedialnych. Moja twórczość to prywatna mitologia, prywatna poetyka, interioryzacja, to pragnienie aktualnego wcielenia, pozostawienia swojego śladu, to wypowiedź wewnętrzna o przeżywanym życiu na tym świecie. Opowiadam swoją historię za pomocą światła, fali nośnej naszego postrzegania rzeczywistości. Wielowymiarowość przestrzeni, stwarzanie, czy nawet odtwarzanie relacji czasoprzestrzennych podmiot – przedmiot – wyobraźnia, interesuje mnie od wielu lat. Sięgam po takie motywy wyobrażeniowe, które implikują zjawiska, z jakimi nasz umysł radzi sobie, być może, tylko z pomocą poezji, choć powołane przez impuls rejestrowania fotograficznego.
Rafał K. Warzecha, absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, studia doktoranckie na Warszawskiej ASP. Pracę twórczą rozpoczął w 2000 roku a dydaktyczną w 2003. Obecnie jest asystentem w Katedrze Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Dotychczas zrealizował kilkanaście wystaw w kraju i zagranicą. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz w zbiorach prywatnych.
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego