Loading...Roland Okoń (fot. Ewa Nowak)
Roland Okoń
Titus Popławski (fot. Kamil Jarosh)
Titus Popławski

Portfolio Review:
Roland Okoń, Titus Popławski

Zainteresowanych zapraszamy do przyjścia na spotkanie z reviewerami do pubu Czuła jest Noc z własnym portfolio w formie wydruków lub na nośniku elektronicznym. Nie trzeba się wcześniej zapisywać ani umawiać.

Roland Okoń

Roland Okoń urodził się w 1973 roku i mieszka we Wrocławiu. Był właścicielem galerii zdjęć „Galeria OKO”. Jest także członkiem jury Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF. Napisał szereg artykułów do „Fotografii i Aparatów Cyfrowych”. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Berlinie, Pradze, Warszawie, Londynie i Nowym Jorku. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. VIVA Photo Award 2014, Playboy Photoerotica 2014, Playboy Photoerotica 2016 i innych.

Titus Popławski

Fotograf analogowy. Rocznik siedemdziesiąty drugi, ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej i może z tego powodu uważa, że kompozycja jest jednym z ważniejszych elementem każdej fotografii. Jego główną drogą ekspresji i podmiotem zdjęć są ludzie, przez wiele lat zajmował się szeroko pojętym portretem, w ostatnich latach skupiony na fotografii narracyjnej która w tym przypadku jest metaforą opowiadającą o Człowieku i otaczającej go przestrzeni. Jak twierdzi, praca z filmem fotograficznym daje dużo większą satysfakcję z pracy. Nie chodzi o zaawansowane wyzwania techniczne, bardziej chodzi o to, by film – klisza filmowa wpłynęła na ostateczny efekt artystyczny obrazu. Wielokrotnie nagradzany w konkursach fotograficznych. Jego prace można było zobaczyć na wystawach w Polsce, Paryżu i Mediolanie. Pracuje z aparatem Hasselblad 503W, Fujifilm GF730W, Shen Hao 617.