Loading...Łukasz Gawroński
Łukasz Gawroński
Marcin Wajda
Marcin Wajda

Portfolio Review:
Marcin Wajda, Łukasz Gawroński

Zapisy: po wcześniejszym wysłaniu linka do swojego portfolio na adres: lukaszportfolioreview@gmail.com lub marcinportfolioreview@gmail.com do końca stycznia. Wybrane osoby zostaną zaproszone na spotkanie do dn. 3.02.2023, po tej dacie możesz jeszcze dostać zaproszenie z listy rezerwowej.

Łukasz Gawroński

Jest autorem zdjęć na jednej z wystaw prezentowanych podczas Święta Fotografii. Fotograf działający na styku popkultury i biznesu. Na zamówienie polskich magazynów i czasopism portretuje ludzi wyjątkowych, wyraźnych, opiniotwórczych, ale także celebrytów. Współpracuje z artystami i instytucjami kultury realizując sesje zdjęciowe o tematyce wizerunkowej. W fotografii komercyjnej preferuje tematykę portretu biznesowego, ale także wnętrz, obiektów i set design. Na drugim biegunie aktywności fotograficznej, w ramach zachowania równowagi pomiędzy kreatywną usługą a swobodną twórczością, jest, uprawiany z prawdziwą pasją, ironiczny dokument rozumiany jako zapis codziennych konfrontacji z przaśną polską rzeczywistością. Ludzie bliscy i dalsi, okruchy, plamy i resztki, zakamarki, widoki i sytuacje, czyli wszystko to co nas otacza, zarejestrowane klasycznymi, kompaktowymi aparatami analogowymi. Prowadzi studio fotograficzne we Wrocławiu a w ramach poszukiwania talentów organizuje kursy, szkolenia, warsztaty i plenery.

Marcin Wajda

Wrocławski fotograf portrecista z wieloletnim doświadczeniem, przedstawiciel szkoły portretu złotej ery Hollywoodu, fotografujący w technice analogowej. Kontynuator tradycji zapomnianych tytanów fotografii portretowej - Georga Hurrella, Yousufa Karsha, Zofii Nasierowskiej i francuskich fotografów Studia Harcourt. Znany z portretów pięknych kobiet w nienagannym oświetleniu i zaciekłej, choć skazanej na porażkę, walki z zalewem tandetnej golizny i plastikowego retuszu na facebookowych grupach fotografii portretowej.