Loading...Jakub Musialski
Jakub Musialski

Warsztaty fotografii otworkowej,
Jakub Musialski

Fotograf oraz student Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku Sztuka Mediów. Jego praca licencjacka dotyczyła socjologicznej analizy fotografii albumowych. Jego prace wystawiano między innymi w galerii „Kino” w DCF i w Browarze Mieszczańskim. Obrazem na materiałach światłoczułych zajmuje się już od pięciu lat. Od początku studiów aktywnie działa w strukturach koła naukowego technik obrazowania „Sfera”. Poza fotografią jego pasją jest malarstwo, grafika warsztatowa oraz kolekcjonowanie starych odbitek. Pochodzi z Częstochowy, mieszka na stałe we Wrocławiu.

Krótki opis warsztatów:
Warsztaty będą stanowiły formę zaproszenia uczestników do świata fotografii tradycyjnej. W czasie ich trwania zostaną zaprezentowane podstawy umożliwiające konstrukcję oraz późniejsze użytkowanie aparatu otworkowego. Technika omawiana na warsztatach polega na wykonywaniu zdjęć przy użyciu tzw. ciemni optycznej. Światło padając na przeciwległą ścianę poprzez niewielki otwór, rzuca obraz. Wykonanie takiej konstrukcji nie jest trudne i z odpowiednią pomocą powinno udać się każdemu. Naświetlanie materiału przeprowadzą Państwo samodzielnie w przeciągu kilku następnych tygodni. Następnie puszki zostaną zebrane, by każdy uczestnik mógł otrzymać skan swojej fotografii.

Co trzeba przynieść?
Potrzebujemy czarnej taśmy izolacyjnej, czarnego niezmywalnego markera, papieru w tym samym kolorze i odpowiedniego pojemnika (idealnie nadadzą się do tego aluminiowe puszki). Blaszki do fotografii otworkowej będę miał na miejscu.

Jak długo będą trwać warsztaty?
Dwie lub trzy godziny powinny wystarczyć, żeby każdy zdążył zbudować swój aparat.

Zapisy: otworkiwarsztaty@gmail.com, do końca stycznia. Pierwsze 10 osób dostanie zaproszenia do dnia 1.02.2023, po tej dacie możesz jeszcze dostać zaproszenie z listy
rezerwowej