Loading...powered by Leica
powered by Leica

Nietypowe warsztaty fotograficzne Portret Autentyczny z Hoodkevitz,
powered by Leica

Jednodniowe warsztaty z HOODKEVITZ

Zapraszam uczestników do zmierzenia się z robieniem portretów i otwarciem się na bycie fotografowanym. W czasie warsztatów pokażę uczestnikom jak robić świadome, autentyczne portrety. Będziemy pracować na żywo i na sobie. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć jak pracuję, jak otwieram osobę przed aparatem. Pokażę im cały proces, jak zrobić prosty i świadomy portret, na którym uchwycą autentycznego człowieka. Następnie uczestnicy podzielą się (losując) w pary i będą robić sobie nawzajem portrety. Niecodzienna opcja na warsztatach? Jasne! Ale dzięki temu uczestnicy warsztatów nauczą się jak pracować z osobą, które nie jest profesjonalnym modelem, a takie osoby pewnie będą najczęściej fotografować. Dodatkowo nauczą się być po drugiej stronie aparatu. Bo jak mamy nauczyć się robić prawdziwe zdjęcia i otwierać osoby przed obiektywem, stale będąc ukryci bezpiecznie za aparatem?

Każdy z uczestników będzie miał możliwość przetestowania sprzętu z portfolio marki.

Co zyskują uczestnicy?
- będą świadkami mojej pracy, zobaczą jak rozmawiam i otwieram osobę przed moim aparatem
- na żywo zobaczą jak wygląda praca w studio z oświetleniem i podglądem na żywo
- otworzą siebie - oprócz robienia zdjęć, będą też pozować do zdjęć
- nauczą się czuć swobodnie po obu stronach aparatu

Czego uczę na warsztatach?
- jak zrobić autentyczne portrety
- jak rozmawiać i otwierać ludzi przed obiektywem
- jak pomóc osobie fotografowanej poczuć się swobodnie
- jak przygotować osobę do sesji
- jak kierować osobą przed obiektywem

PLAN WARSZTATÓW
15:00 Czym jest portret? Moja droga do świadomej fotografii
15.30 Pokazowa sesja na żywo - pokażę uczestnikom jak pracuję z osobą przed obiektywem.
16.00 Omówienie zadania do wykonania - Losowanie par, w których uczestnicy będą pracować
16.30 Praca uczestników w parach - portrety - 5 par - każda z lampą
18.30 Omówienie zdjęć uczestników i podsumowanie warsztatów, wnioski i pytania
19:00 ZAKOŃCZENIE

Hoodkevitz
Urodził się w Warszawie w szczęśliwym i wyjątkowym 1979 roku. Jest fotografem od ponad 20 lat. W tym okresie sportretował wiele osób z życia publicznego. Pracował dla większości agencji reklamowych i domów produkcyjnych w Polsce. Fotografował dla topowych brandów świata. W fotografii najważniejsza jest dla niego relacja jaką buduję z obiektem. Rozmowa z człowiekiem, cisza i uważność przy portretowaniu przyrody. „Wabi-sabi” - piękno niedoskonałości, tego szuka, tworząc swoje projekty. Swoimi pracami porusza obszary niewygodne, zapomniane, bądź po prostu niezauważane. Przypomina o kruchości życia i jego nietrwałości, inspirując odbiorcę do refleksji. Zaskakuje mnogością interpretacji, gdy ten zdążył się poczuć bezpiecznie na ustałej wodzie. Mówi, że pozwala ludziom, chwilom istnieć dalej, a nawet bardziej. Wierzy, że fotografia zrobiona z dobrą intencją pokazuje piękno materii taką, jaka jest.

Zapisy: leicawarsztaty@gmail.com, do końca stycznia. Pierwsze 10 osób dostanie zaproszenia do dnia 1.02.2023, po tej dacie możesz jeszcze dostać zaproszenie z listy rezerwowej